Извършен е опит за атентат срещу директора на молдованската национална банка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Над президента на националната банка на Молдова Дорин Дрегуцану тази нощ е бил извършен атентат“, предаде ТАСС.
„По щастлива случайност никой не е пострадал. От взрива на фасадата на сградата са били изпочупени прозорците“, съобщиха от полицията на Молдова. Самият Дрегуцану отказа да коментира случилото се.
През септември миналата година той си подаде оставката, обвинявайки властите в опит да вмени на ръководството на финансовия регулатор вината за скандала в банковата система на страната. Тогава се разбра, че от три молдовански банки са били източени близо един милиард долара.
Дрегуцану изпълнява задълженията на президент на националната банка, докато не бъде назначен нов от парламента на страната.


