ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Изгоненият от "Левски" холандски голмайстор Сьорд Арс прави фурор в родината си. 30-годишният таран се завърна това лято в НЕК Ниймеген, където носи фланелката с № 9, а днес срещу Твенте II отбеляза своя първи хеттрик за този сезон, като бе избран за играч на мача при успеха с 5:1. Арс бе точен в 27, 48 и 74-ата минута, а в 86-ата минута бе сменен под аплодисментите на над 8000 зрители. Успехът от 15-ия кръг на първа дивизия в Холандия изведе НЕК на върха с 38 точки, като тима на Арс даде още по-сериозна заявка за моментално завръщане в Ередевизие, след отпадането си през юни.
Бившият играч на “сините” пък се превърна в идол на феновете си, след като в 14 мача има 13 гола и от днес е едноличен лидер при голмайсторите в шампионата. Той пропусна един мач заради наказание, тъй като бе изгонен с директен червен картон срещу Емен през септември. Нападателят има и три гола от два мача за Купата на Холандия, като статистиката сочи, че от 15 август насам в 16 официални мача за НЕК Ниймеген е отбелязал 16 гола.
Той бе продаден миналото лято от “сините” на турския Кършияка, след като година и половина бе преотстъпван последователно на Тянцзин (Китай) и на турския Коняспор. Причината затова бе, че не попадаше в плановете първо на Георги Иванов-Гонзо, който го доведе на "Герена" срещу 375 хиляди евро от Цволе през лятото на 2011 година за заместник на Гара Дембеле.
Холандецът вкара осем гола в 16 мача, но бе набеден за разочарование и пратен в Китай, тъй като пристигналия за треньор Николай Костов също не го искаше. Зимата на 2013 година Илиан Илиев дори и не го пробва в контролите в Кипър, въпреки добрия му сезон в Тянцизин (б.а. поради присъствието на Базил де Карвальо и Жоао Силва), а миналото лято Николай Митов се отказа от услугите му, след като бе привлечен Цветан Генков, а той сега вкарва гол след гол в Първа дивизия на Холандия, пише "Спортал".
Интересното е, че Левски има страхотна нужда от голмайстор в този тежък период за тима, където Валери Домовчийски е бледа сянка на футболиста от 2006 и 2007 година, а неговата алтернатива Антонио Аниете не е типичен център нападател. Визитката на Арс е категорична, като играч на Левски той вкара 8 гола в 16 мача със “сините”, след което 13 гола в 29 мача в Китай, 8 гола в 17 мача в Турция. Преди да дойде на “Георги Аспарухов” той бе вкарал 113 гола за седем сезона в 230 мача в първа дивизия на Холандия без да е пропускал поради контузия повече от един мач на сезон в този период. Миналата година отбеляза девет гола в 35 мача в Турция.


