Изненада! Александър Зверев спря Федерер и се доближава до големите

5940
на 14.08.2017

Александър Зверев постигна изненадваща победа на турнира от сериите Мастърс в Монреал. 20-годишният германец спечели срещу Роджър Федерер с убедителното 6:3, 6:4 на финала.

Зверев изигра изключителен мач и не даде никакви шансове на рекордьора по титли от Големия шлем. Той се реваншира за загубата на финала в Хамбург, където падна от Федерер за 53 минути. Германецът спечели пета титла от началото на сезона, колкото има и швейцареца. Александър се присъедини към Жо-Вилфред Цонга, като двамата са единствените с повече от една Мастърс титла извън Голямата четворка от активните тенисисти.

Така от млад талант и представител на следващото поколение Зверев вече е част от големите и бързо се превръща в един тенисистите, от които се очаква голямо представяне на започващия в края на месеца US Open.

Александър бе почти безгреше. Той започна агресивно и запази високото ниво през цялата среща. След ранен пробив германецът поведе с 3:1, като не оставяше много шансове на съперника при свой сервис. Първият сет приключи след половин час игра, предава Спортал. В началото на втората част Федерер получи своя шанс да се върне в мача. Той стигна до три възможности за пробив във втория гейм, но не успя да се възползва. От този момент Зверев си върна контрола върху случващото се на корта. Пробив в седмия гейм вече дойде в повече за Роджър и съперникът му без проблеми стигна до крайния успех след 1 час и 8 минути игра.

Това бе първа загуба във финал за Федерер през тази година след пет титли, две от които от Големия шлем. Зверев прекъсна серия на швейцареца от 16 поредни победи, като самият германец записа 10-и пореден успех. Роджър пък пак се размина с първа титла в Монреал. Той има два триумфа на "Роджърс Къп", но те са в Торонто. За Федерер това бе едва трета загуба през 2017 г.

САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за вторник - всички начинания на Лъвовете днес обречени на провал, за Девите денят е на обратния полюс САМО В ПИК: Ето го ексклузивния топ хороскоп на Алена за вторник - всички начинания на Лъвовете днес обречени на провал, за Девите денят е на обратния полюс
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов скочи на ПП от Перник: Само да смеят да пускат колажи срещу мен, излизам и започвам да разказвам за тях, и то с карикатури, които лично съм видял (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов скочи на ПП от Перник: Само да смеят да пускат колажи срещу мен, излизам и започвам да разказвам за тях, и то с карикатури, които лично съм видял (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)