Изненада! Галатасарай изхвърча от Европа

5841
на 20.07.2017

Турският гранд Галатасарай приключи участието си в Лига Европа още във втори предварителен кръг. Галатасарай беше елиминиран от шведския Йостерзунд, който спечели сензационно първия мач у дома с 2:0, а в реванша в Истанбул удържа равенство 1:1.

Гостите от Швеция излязоха напред в резултата в 60-ата минута, когато Бръва Нури вкара от дузпа, предава Спортал. В 69-ата минута Ахмет Чалик изравни, но до края турците така и не успяха да отбележат други попадения.  В следващия кръг Йостерзунд ще се изправи срещу Фола от Люксембург, който разгроми у дома азербайджанския Интер с 4:1 (1:0 от първия мач).