BG EN

Износители на дървесина ще блокират гранични пунктове

Животът днес

Износители на дървесина ще блокират гранични пунктове

3850
на 24.03.2015
Износители на дървесина ще блокират гранични пунктове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На нов протест излизат износителите на дървесина и транспортни фирми. Хората от сектора ще блокират в продължение на 6 часа граничните пунктове при Свиленград.

препоръчано

Дървесината от държавните горски територии ще се движи с електронен билет.

От 10.30 ч. до 16.30 ч. представителите на бранша излизат на протест, който ще се проведе едновременно на „Капитан Андреево" и на „Капитан Петко войвода".

Протестиращите ще блокират пътищата към границите ни с Турция и Гърция с трактори и друга превозна техника. Протестите са по повод Забраната за износ на необработен дървен материал в срок от три месеца, която вече две седмици възпрепятства бизнеса на близо 800 компании в България.

Представители на сектора са категорични, че блокирането на пътищата в цялата страна ще продължи, докато забраната не бъде отменена.

Мораториумът за забрана за износ на необработен дървен материал влезе в сила на 10 март.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО) САМО В ПИК! Ето какво се е случило след клипа на Божанков от бюфета на НС - хората на Костадинов си тръгнали гладни (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК