BG EN

ИЗПЛУВАТ НЕУДОБНИ ТАЙНИ: Лубриканти и уред за клизми открити в къщата на ламата в село Българи

ЧАС ПИК

ИЗПЛУВАТ НЕУДОБНИ ТАЙНИ: Лубриканти и уред за клизми открити в къщата на ламата в село Българи

33750
преди 2 часа
ИЗПЛУВАТ НЕУДОБНИ ТАЙНИ: Лубриканти и уред за клизми открити в къщата на ламата в село Българи
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Деян Илиев, мъжът, който подава сигнала на 2 февруари по обяд, малко след като е открил трите трупа на хижа „Петрохан“, се намира в Мексико. Мъжът беше задържан за едно денонощие, полицията му взима и телефона. Той е разпитван два пъти, вторият път в присъствието на адвокат от кантора, която обичайно защитава лидерите на Продължаваме промяната - Демократична България.

препоръчано

Илиев е напуснал България не от страх, а от срам, категорични са източници от разследването. Мъжът не искал да се разкрие тъмното минало, в което се оказва първата жертва на педофилския нагон на Ивайло Калушев, пише Блиц.

Двамата се запознават преди повече от 15 години, когато Деян е бил на 16 години. Самообявилият се за лама Ивайло Калушев заживял с Деян Илиев в къща в Ботевградското село Краево. След това Деян и лама Калушев, заедно с една жена и 15-годишният Валери Андреев заминават с яхта на „околосветско пътешествие“, но стигат до Мексико.

Деян Илиев постепенно се „спасява“ от нагона на Калушев, след като интересът на педофила е насочен към Валери Андреев, а по-късно към младия Николай Златков.

Полицията е открила уред за клизми, както и секс лубриканти за анален секс в имота на Ивайло Калушев в бургаското село Българи, който бе претърсен в понеделник. В помещенията били намерени и множество книги и други материали, свързани с източни религиозни и тантрични практики.

Трагедиите на Петрохан и Околчица

Припомняме, че трима мъже бяха открити мъртви, с огнестрелни рани, край хижа в района на прохода Петрохан - Ивайло Иванов, Дечо Василев и Пламен Статев. Стана ясно, че е имало връзки на жертвите с неправителствена организация. Мъжете са свързвани с НПО, регистрирано през 2022 г., което е действало в защитени територии и е подавало сигнали за нарушения.

Организацията е подписала рамков меморандум за сътрудничество с Министерството на околната среда и водите, когато министър е бил Борислав Сандов.

След убийството Ивайло Калушев бе обявен за издирване, като се считаше за ключов човек, свързан с трагедията. Според разследващи той е изпратил съобщение на майка си преди случая, в което моли за прошка и твърди, че чутото за него не е вярно. Освен него полицията издирваше и 23-годишния Николай Златков и 15-годишния Александър Макулев.

Телата на тримата бяха открити в кемпер близо до връх Околчица във Врачанския балкан. По-късно от прокуратурата дадоха обширен брифинг, на който бяха показани кадри преди трагедията. Установено е било още, че във въпросната хижа "Петрохан" е имало религиозна литература.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят Петрохан пренареди контекста на предизборната кампания. Цицелков удари по моралната претенция на кабинета (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят "Петрохан" пренареди контекста на предизборната кампания. Цицелков удари по моралната претенция на кабинета (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК