BG EN

Израел погна дезертьорите от военна служба

Близък изток

Израел погна дезертьорите от военна служба

6818
преди 1 часа
Израел погна дезертьорите от военна служба
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Върховният съд на Израел постанови, че правителството трябва да наложи наказателни и икономически санкции на лицата, избягващи военна служба. Това предаде Middle east monitor.

препоръчано

В съдебното решение се посочва, че правителството не е действало по предишно решение, "основано на ясни и недвусмислени правни текстове", подчертавайки необходимостта от незабавни изпълнителни мерки за прилагане на решението. Кабинетът трябва да докладва за изпълнението до началото на юни.

Лицата, укриващи се от военна служба, ги грозят санкции като загуба на привилегии, орязване на субсидии за детски ясли и градини, както и загуба на отстъпки за обществен транспорт и общински данъци.

Съдиите критикуват полицията за това, че не е съдействала за прилагането на изискванията за военна служба в ултраортодоксалната общност, заявявайки, че правоприлагащите органи не изпълняват задълженията си и трябва да подкрепят военните органи при прилагането на военната служба.

Главният прокурор на Израел, Гали Бахарав-Меара, заяви, че правителството трябва да вземе решения по време на текущата си сесия и да насочи министерствата бързо да предприемат конкретни стъпки за въвеждане на военна служба в армията.

Решението засилва натиска върху правителството да се справи с дългогодишното напрежение, свързано с освобождаването от задължителна служба в израелската армия на ултраортодоксални мъже.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК