BG EN

Израел регистрира първи смъртен случай от "Омикрон"

Близък изток

Израел регистрира първи смъртен случай от "Омикрон"

7726
на 22.12.2021
Израел регистрира първи смъртен случай от Омикрон
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В Израел регистрираха първи смъртен случай на заразен с новия щам на коронавируса – „Омикрон“, съобщава англоезичното издание The Jerusalem Post.

препоръчано

Починалият е 60-годишен мъж, приет в болница в град Беер Шева. Лекарите поясниха, че той е страдал от няколко други сериозни медицински състояния, които са били основните причини за смъртта му, а не вирусът. Първоначалният PCR тест е събудил подозрение за наличието на варианта. След допълнителни анализи е установено, че мъжът е инфектиран с „Омикрон“. Малко по-късно той е издъхнал.

За смъртта му бе съобщено от Министерството на здравеопазването. Ведомството потвърди, че в страната са открити нови 170 случая на „Омикрон“, с което общият брой на заразените с новия щам достигна до 341. Регистрирани са 1300 нови случая на COVID-19, диагностицирани през последните 24 часа - най-високият брой в страната от октомври насам.

В резултат на нарастващия процент на заразяване правителството реши във вторник, че държавните служби вече ще трябва да изпратят 50% от служителите си да работят дистанционно.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 104
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК