ГОРЕЩО
ГОРЕЩО В ПИК: Категоричен отказ! Трима потенциални кандидат-президенти вече казаха "Не"
Колтуклиева: Драги Христо, върни се от Белгия веднага, налага се спешна психаротерапия на “Да, България”...Там са в колективна полюция
УДАРИ ДЖАКПОТА: Коцето лапва 95 000 евро от държавата заради разпарчетосано "Ауди"
Петър Стоянов е последният политик, видял Ванга жива - ето го предсказанието й, което се сбъдва с АБСОЛЮТНА ТОЧНОСТ
СЛЕД БУРЯТА ВЪВ ФЕЙСБУК: Защитата на Проданов ѝ излезе скъпо - Диамант изчезна от социалната мрежа
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Изсичат 300 дървета в Южния парк заради бръмбар корояд, който яде смърчовете в столичните градинки около Националния дворец на културата и близките квартали, предаде ТВ7.
Проблемът възниква през 2001 година на Бистришко бранище, като непрекъснато се разпространява. Сега единственото решение е отстраняването на заболелите дръвчета и подмяната им с нови – по-устойчиви срещу вредителите. Еколозите се надяват на мястото на старите растения да засадят обикновен смърч.
Те призоваха и частните стопани да предприемат същите мерки, за да се спре разпространението на вредителите.
препоръчано
Вдигнаха цените на червените чушки и зелето
10709
преди 8 часа
Пикът на метеорния поток Персеиди е в нощта срещу 13 август
8968
преди 8 часа


