ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В Първо РУ е постъпил сигнал за кражба на портмоне и последвала кражба на пари от дебитна карта, която е била в него, съобщават от полицията.
Според 59-годишната русенка, станала жертва на престъплението, портмонето й е изчезнало от външния джоб на якето й на 6 ноември в Русе, за времето от 11:00 до 11:30 часа.
Тогава тя първо се е намирала на тротоара пред кафе автомат на бул. Фердинад № 2, а после се е придвижила до магазин "СВА - Хали". В портмонето е имало 10 ваучера за пазаруване (на стойност по 5 леви всеки), 22 лева, читателска и дебитната карта.
Впоследствие жената е установила, че чрез дебитната й карта са извършени транзакции на обща стойност 900 лв. По случая е образувано досъдебно производство, съобщават още от Областната дирекция на МВР.


