BG EN

Изтеглят от пазара яйца, внос от Полша, заразени със салмонела

Животът днес

Изтеглят от пазара яйца, внос от Полша, заразени със салмонела

13487
на 26.10.2016
Изтеглят от пазара яйца, внос от Полша, заразени със салмонела
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българска агенция по безопасност на храните изтегля от търговската мрежа кокоши яйца с произход Полша, за които има съмнение, че са заразени със Салмонела Ентеритидис. Мярката е наложена след получена нотификация чрез Система за бързо предупреждение за опасни храни и фуражи (RASFF), за кокоши яйца с произход Полша, разпространени на пазара на ЕС. В хода на разследването е установено, че част от продукцията е доставена и в България.

препоръчано
свързани новини

В тази връзка БАБХ приканва потребителите, закупили яйца с печат 3PL30221304 и печат 3PL30221321 /номерата на фермите/ да не ги консумират и по възможност да ги върнат в търговския обект, от който са ги закупили. Върху опаковката на яйцата е маркиран и номера на пакетиращия център, който е PL 30225901 WE.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК