BG EN

Икономическият министър: Някои от предприятията ще минат на алтернативни горива

Икономика

Икономическият министър: Някои от предприятията ще минат на алтернативни горива

7766
на 29.09.2022
Икономическият министър: Някои от предприятията ще минат на алтернативни горива
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Ще успеем да задържим цената на микса на газта в рамките, които бизнесът ни постави. Количествата са осигурени. Интерконекторът с Гърция идва в правилния момент. Някои от предприятията ще минат на други алтернативни горива, защото ще им бъде по-изгодно. Газ ще има и тя ще е на добра цена, така че бизнесът да е конкурентен и да оцелее", заяви пред БНТ служебният министър на икономиката Никола Стоянов.

препоръчано

Според него няма да има нужда от таван на цената на газа. По думите на Никола Стоянов се очаква сериозно развитие на инвестициите, интересът е огромен поради пандемията и войната в Украйна, както и цялостното притеснение в Европа по енергийните теми.

България стои стабилно, поясни Никола Стоянов и допълни, че се очаква потвърждение до края на следващия месец за нови инвестиции за близо 100 милиона евро.

"Ще продължи подпомагането за електричеството. Това ще се отрази успокояващо и на цените на хранителните продукти. Успяваме да овладеем цените на енергоносителите. Страната ни има механизми как да влияе на пазара на горива на едро. Обсъждат се различни варианти за подпомагане на бизнеса", добави Никола Стоянов.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Калин Стоянов с горещи разкрития: Дечев се е интересувал неофициално от експертизите по делото Петрохан (ВИДЕО) Калин Стоянов с горещи разкрития: Дечев се е интересувал неофициално от експертизите по делото "Петрохан" (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК