Илия Груев дебютира за Лийдс с класическа победа

Топ новина

10617
на 17.09.2023

Българският национал Илия Груев направи официален дебют за новия си отбор в английската Лига Чемпиъншип – Лийдс Юнайтед. 23-годишният Груев премина преди паузата за националните отбори през септември в тима на Лийдс от Вердер (Бремен).

Днес новият тим на българина гостува на Милуол и спечели с категоричното 3:0. Успехът дойде с два гола на Йоел Пирое в 15-ата и в 77-ата минута. 20-годишното френско крило Джорджинио Рутер подаде за първото попадение на гостите и сам вкара третия гол в 81-ата минута.

Това е втора победа за Лийдс през сезона и идва в 6-ия кръг. С 9 точки изпадналият от Премиършип отбор се изкачва на 10-о място, на 6 от местата за промоция в елита.

Иначе българският полузащитник Груев започна мача от пейката и влезе в 88-ата минута заедно с Джо Гелхард, като двамата замениха съответно автора на третото попадение Рутер и Арчи Грей. Във вторник Лийдс отново гостува, но сега на Хъл Сити.

САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си САМО В ПИК! Ексклузивен хороскоп на Алена за Цветница - Близнаците да се откажат от нови занимания, Лъвовете да разчитат на интуицията си