ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
15 месеца след като си тръгна от Кайзерслаутерн, бившият български национал Илия Груев ще се завърне там. Този път обаче не като асистент на Красимир Балъков, а на Коста Руняич.
Последният се очаква да поеме "лаутерите" вместо уволнения заради слаби резултати Франко Фода, съобщи "24 часа". Именно той наследи през миналия май Балъков начело на изпадналия във Втора бундеслига тим.
Бившият капитан на националите пое Кайзерслаутерн през март, като шансовете за спасение на мястото в елита на Германия бяха само илюзорни. Балъков имаше договор и за II лига. Въпреки това ръководството се отметна от споразумението да даде шанс на българина да работи там и доведе Фода.
Груев, който си тръгна с Бала, стана помощник-треньор в Дуисбург, където работи с Руняич, напуснал през юни заради изпадането по финансови причини в III лига. Сега двамата се събират пак в Кайзерслаутерн.


