BG EN

ИМА ЛИ РИСК? Увеличава се броя на смъртните случаи след ваксинация в Австрия

ГОРЕЩО

ИМА ЛИ РИСК? Увеличава се броя на смъртните случаи след ваксинация в Австрия

16345
на 09.03.2021
ИМА ЛИ РИСК? Увеличава се броя на смъртните случаи след ваксинация в Австрия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Броят на смъртните случаи в Австрия след ваксинация срещу новия коронавирус достигна до 43. Не е установена обаче връзка с използваните препарати. Това се посочва в доклад на Федералната служба за безопасност в здравеопазването (BASG) за отчетния период от 27 декември 2020 г. до 5 март 2021 г., публикуван във вторник. Информацията от документа е цитирана от ТАСС и Агенция "Фокус".

препоръчано

Миналата седмица австрийската служба за надзор съобщи за 41 смъртни случая след ваксинация с препарата на Pfizer/BioNTech, но отново не е установена връзка с препарата.

„BASG е докладвала 43 смъртни случая около времето на ваксинация срещу COVID-19 (42 – Pfizer/BioNTech, 1 - AstraZeneca)“, се казва в доклада. Според документа „към днешна дата няма факти за връзка с ваксината, разследването продължава“.

На 7 март Австрия започва да проучва обстоятелствата около смъртта на 49-годишна жена, настъпила след ваксинация с препарата на фармацевтичната компания AstraZeneca. Като предпазна мярка останалите запаси от тази партида ваксини няма да бъдат използвани. От тази партида, 37 хиляди дози от ваксината са употребени без последствия. Само около 6 хиляди дози от това лекарство са останали неизползвани.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК