BG EN

Имотите в София поскъпнаха с 8%

Икономика

Имотите в София поскъпнаха с 8%

3910
на 20.04.2016
Имотите в София поскъпнаха с 8%
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

835 еврокв.м е средната цена на продадените апартаменти в София през първото тримесечие на годината. Това е с 2,5% повече спрямо цените от предходното тримесечие и ръст с 8,4% на годишна база. В началото на 2016 г. на пазара на имоти в столицата се забелязва увеличение на продажбите, ръст в цените и огромен интерес към новото строителство, отбелязват от агенция Bulgarian Properties.

препоръчано

50% от реализираните сделки в София са с жилища ново строителство, като голяма част от тях са в новостроящи се сгради, отчитат от компанията. Средната цена на реализираните сделки с имоти в новостроящи се сгради е 950 евро/кв.м. - с около 100 евро на квадрат по-висока от средната цена за пазара.

свързани новини

Двустайните и тристайните апартаменти са най-атрактивни през изминалите месеци и заедно съставляват 85% от закупените жилища в София.

Забелязва се нарастване на дела на закупените жилища с 3 спални - 10% от сделките с апартаменти. Според данните на Bulgarian Properties, средната площ на закупените жилища за тримесечието е 90 кв.м. Най-често се купуват апартаменти на 2-ри до 5-ти етаж, но не липсва интерес и към 6-ти до 8-ми, когато сградата предлага красиви гледки, показва анализът. Най-апетитните места за купувачите са районът на Хладилника и Кръстова вада - по протежение на бул. "Черни връх", районите около Южния парк, Студентски град, Витоша, "Младост" и др.

 

 

 

"Стандарт"

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК