Класическата гимназия пратестира срещу директорката си пред културното министерство
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Учители, ученици и родители протестираха пред Министерството на културата срещу своеволията на временната директорка на Класическата гимназия. Г-жа Мариела Папазова и брат й, треньорът по баскетбол Тити Папазов, от няколко месеца уволняват неудобни учители и раздуват административния персонал. Често пъти ползвали името на Бойко Борисов в закани към инакомислещите преподаватели.
Четирима преподаватели вече са освободени, пети е напуснал сам в знак на несъгласие с безобразията в Националната гимназия за древни езици и култури.
Учителите са събрали документация от 130 страници, която илюстрира хаоса в работата на въпросната директорка. Папката бе предадена на служител на Министерството на културата, както и желанието на преподавателите да се срещнат с министър Владимир Пенев. Те са получили уверение, че днес следобед ще бъдат приети от министъра.


