Интер направи голям подарък на Юве

6344
на 28.02.2016

Ювентус триумфира в "Дерби ди Италия" срещу Интер от 27-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" се наложиха с 2:0 като доминираха през целия мач и напълно заслужено взеха трите точки. Гостите пък също помогнаха за успеха на торинци с грубите си грешки в защита, които доведоха до двете попадения на Леонардо Бонучи в 47-ата и на Алваро Мората от дузпа в 84-ата минута. Данило Д'Амброзиосгреши фатално при първия гол, а Жоао Миранда извърши глупаво нарушение в наказателното поле за второто попадение. С този успех пък "старата госпожа" дръпна с 4 точки пред преследвача Наполи, който играе утре с Фиорентина.

Срещата стартира със силен натиск на Ювентус. Още в 5-ата минута Ернанесотправи бомбен изстрел от около 25 метра, Самир Ханданович спаси, а и гредата помогна на гостите да не се стигне до гол. След това в 9-ата минута Манджукич от добра позиция в наказателното поле прати топката над вратата. В 14-ата минута отново Ернанес реши да тества Ханданович от дистанция, но твърде слабо и без да го затрудни. В 19-ата минута пък нов шанс се откри и пред Манджукич, който стреля с глава, но право в ръцете на вратаря.

Едва в средата на полувремето Интер успя да изнесе играта в по-предни позиции и в 30-ата минута Мауро Икарди получи прекрасен пас в наказателното поле, но така и не можа да обработи добре топката и пропусна прекрасен шанс да отбележи отблизо. В 41-ата минута пък след центриране от фаул се сигна до изстрел с глава по посока вратата на Джанлуиджи Буфон, който обаче следеше добре нещата и спаси с вещина.

Още в началото на второто полувреме обаче Юве откри резултата. Това стана след груба грешка в защитата на Интер. Данило Д'Амброзио действа много нескопосано при едно центриране в наказателното поле и с глава изчисти топката право към Бонучи, който със зверски удар отблизо не остави шансове на Ханданович за 1:0. Малко след това Пауло Дибала можеше да удвои, след като получи хубав пас на границата на пеналта и стреля от движение, но кълбото профуча до гредата.

Интер опита да се върне в мача и в 64-ата минута Адем Ляич опита далечен удар, който мина до гредата, но и Буфон бе заел добра позиция и я остави да излезе в аут. Гостите обаче така и не можеха да направят нищо в предни позиции, с което да притеснят своя съперник.

За сметка на това в 84-ата минута влезлият като смяна Алваро Мората получи в наказателното поле, финтира Жоао Миранда, който го спъна за дузпа. Испанецът сам реши да изпълни наказателния удар и отбеляза за 2:0, пише sportal.bg.

В края на полувремето Интер можеше да се върне в мача след удар от фаул на Ляич, който затрудни Буфон, а след това при добавката Миранта също пропусна отблизо. След това в 90-ата минута и Едер пропусна добра възможност за гол, но отново Буфон бе непробиваем.

В крайна сметка Ювентус спечели мача и събра актив от 61 точки на върха в класирането, като записа 10-ти мач без допуснат гол. Интер пък остава на 5-ото място с 48 точки, но все повече се отдалечава от заветната 3-та позиция.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво вещаят звездите за всяка зодия на Лазаровден