Интер се върна на верния път с победа над Пескара

4164
на 12.01.2013
Автор:   Явор Белчев
Интер беше спечелил само 1 точка в предишните си 3 двубоя в Серия "А", но днес не допусна изненада и победи с 2:0 гостуващия Пескара. В герой за "нерадзурите" се превърна Родриго Паласио, който откри резултата, а след това асистира на Фреди Гуарин за втория гол. Дебют за отбора на Андреа Страмачони направи 18-годишният халф Марко Бенаси. Младокът остана на терена през цялото време и действаше със завидно самочувствие. Срещата беше изгледана от Уесли Снайдер, който е пред трансфер в Галатасарай. Успехът позволи на Интер да се изкачи на 3-о място в класирането. Миланският гранд има 38 точки - с 6 по-малко отЮвентус. Пескара не можа да продължи великолепното си представяне от последните седмици, в които победи Дженоа,Катаня и Фиорентина. Момчетата на старши треньораКристиано Бергоди остават на 16-а позиция, на 3 точки над зоната на изпадащите. След тежката загуба от Удинезе в предишния кръг Интер на всяка цена искаше да се реваншира пред тифозите си. Андреа Страмачони заложи в предни позиции на Антонио Касано и Родриго Паласио, на които най-активно помагаха Алваро Перейра, Джонатан и Фреди Гуарин. В първите минути всичко най-интересно на терена се случваше с участието на Паласио. Аржентинецът на няколко пъти предизвика смут в защитата на Пескара, но гол така и не падаше.  В средата на полувремето Перейра прати топката в мрежата, но страничният рефер вече бе вдигнал флага за засада. В 27-ата минута Гуарин се отскубна опасно в наказателното поле, но в последния момент защитник на гостите протегна крак и изби в ъглов удар. Логичното се случи точно след половин час игра. Касано технично отклони с пета към Паласио, който елегеанто се обърна и насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата - 1:0.  Интер доминираше и през втората част, но нападателите продължиха да пропускат от удобни позиции. Шанс да се разпише получи и Джонатан, но след неговия изстрел топката мина на сантиметри от десния страничен стълб. В 54-ата минута Паласио майторски финтира съперник и поднесе топката на непокрития Гуарин. За колумбиеца остана по-лесното и той хладнокръвно реализира 4-ия си гол за сезона. В оставащите минути Интер разиграваше спокойно и пропусна да направи победата си по-убедителна, а гостите сякаш бяха доволни да загубят само с 0:2.
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)