Интер шамароса Милан и поведе в Серия "А"

11498
на 14.09.2015
Интер шамароса Милан и поведе в Серия А

Интер победи Милан с 1:0 в голямото дерби на Милано от третия кръг на италианската Серия „А”. Колумбиецът Фреди Гуарин (58) вкара победния гол за „нерадзурите”, които оглавиха еднолично временното класиране с пълен актив от 9 точки след три изиграни мача.

Двубоят на стадион „Джузепе Меаца” в спортния комплекс „Сан Сиро” предложи много голови положения пред двете врати. Още в 3-ата минута символичните гости от Милан можеха да поведат, но Луис Адриано не успя да преодолее вратаря на домакините Самир Ханданович. Малко след това „нерадзурите” отвърнаха с шут на Стеван Йоветич, но топката мина покрай вратата.

Последва нов пропуск на Луис Адриано след чудесна намеса на Ханданович, а в 38-ата минута Йоветич отново шутира неточно, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

В заключителните минути на първата част Мауро Икарди бе изведен очи в очи с Диего Лопес, който обаче отрази удара на аржентинския нападател.

След почивката в 55-ата минута Перишич и Гуарин взаимодействаха чудесно и само добрата изява на стража Диего Лопес спаси Милан от гол. Три минути по-късно обаче Гуарин шутира от около 30 метра и не остави шансове за Лопес – 1:0.

Треньорът на „росонерите” Синиша Михайлович реагира и пусна в игра Марио Балотели, заменил колумбийския национал Карлос Бака. Това бе официален повторен дебют за Балотели с екипа на Милан след завръщането му от Ливърпул.

Мауро Икарди направи пропуск с глава след центриране отясно на Давиде Сантон в 71-ата минута, а отговорът на Милан дойде седем минути по-късно, когато Балотели навърза двама бранители и шутира, но топката се отби в страничната греда.

В 82-ата минута Балотели прати топката от фаул в долния десен ъгъл, но отново Ханданович се намеси и не допусна попадение, каквото не падна и в противниковата врата до края на мача.

След победата си Интер излезе начело в класирането с 9 точки, колкото няма нито един друг тим след първите три кръга. Милан е на 12-о място с 3 точки.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 9 май - главоломен успех връхлита Девите, денят за Скорпионите неочаквано труден
САМО В ПИК TV! Борислав Цеков със СЕНЗАЦИОНЕН СЦЕНАРИЙ: ППДБ може да се разцепи след изборите! ГЕРБ трябва да внимава - ще увеличи преднината си, ако... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борислав Цеков със СЕНЗАЦИОНЕН СЦЕНАРИЙ: ППДБ може да се разцепи след изборите! ГЕРБ трябва да внимава - ще увеличи преднината си, ако... (ВИДЕО)