BG EN

ИНЦИДЕНТ: Майка и син паднаха в Гребния канал на Пловдив – ето кой ги спаси

Региони

ИНЦИДЕНТ: Майка и син паднаха в Гребния канал на Пловдив – ето кой ги спаси

18908
на 16.12.2020
ИНЦИДЕНТ: Майка и син паднаха в Гребния канал на Пловдив – ето кой ги спаси
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Млад мъж и майка му паднаха във водата на Гребния канал. Инцидентът е станал вчера, а за него разказа самите потърпевши в социалните мрежи. Мъжът и жената са от София. През хубавия и слънчев ден решили да посетят Пловдив. Те били с едногодишния си лабрадор, предаде Трафикнюз.

препоръчано

Столичаните се отбили и на Гребната база. Край канала те освободили от повод кучето, което само и това чакало.

„Да грешка е, но тази порода са много социални и лоялни кучета. Той скочи в канала и започна да се опитва да излезе, но неуспешно. След като видях случващото се втурнах да му помогна, но въобще не се съобразих, че ще се хлъзна и аз, а майка ми която знае, че аз не мога много да плувам се втурна след мен. Двамата се хлъзнахме в студената вода и мъчейки се да се изкатерим, не можехме да се доберем до повърхността от тинята по стената на водоема”, пише в социалните мрежи Тео.

Минувачи и спортуващи веднага се притекли на помощ. Пловдивчанин успял да измъкне младия мъж с помощта на клон. Непознатият мъж помогнал и на майката на Тео, както и на кучето.

Междувременно се събрала тълпа, която неспирала да подава сигнали до спешен телефон 112. За минути на Гребната се отзовал екип на сектор „Специализирани оперативни дейности" към пловдивската пожарна.

„Благодаря на мъжа, който ни спаси, на всички хора, които помагаха и на момчетата от пожарната, които действаха моментално и динамично”, пише още софиянецът.

От Пожарната в Пловдив потвърдиха за медията за инцидента. Сигналът към телефон 112 е бил подаден в ранният следобед във вторник.

 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК