BG EN

Иракските сили са освободили град Ал Багдади от "Ислямска държава"

СВЕТЪТ ДНЕС

Иракските сили са освободили град Ал Багдади от "Ислямска държава"

8786
на 14.02.2015
Иракските сили са освободили град Ал Багдади от Ислямска държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Иракските сили са освободили град Ал Багдади от бойците на джихадистката групировка „Ислямска държава“, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на ТАСС.

препоръчано

Градът, разположен източно от Рамади – административна столица на западната провинция Анбар, бе превзет в четвъртък.

По данни на губернатора на провинцията, в хода на операцията по освобождаването на града са ликвидирани няколко джихадисти.

Акцията на иракските сили е била в отговор на опита на екстремистите да атакуват иракската авиобаза „Айн ел Асад“, намираща се на няколко километра от ал Багдади. В базата са разположени над 300 американски морски пехотинци. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Цъка ли Баба Алино 2 във Варна? Журналистката Наталия Господинова с нови разкрития за скандалния пъзел и как кметът Коцев гази закона САМО В ПИК TV! Цъка ли "Баба Алино" 2 във Варна? Журналистката Наталия Господинова с нови разкрития за скандалния пъзел и как кметът Коцев гази закона
ново
Днес: 79
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК