BG EN

Ирански хакери опитали да пробият сървърите на „Майкрософт”

СВЕТЪТ ДНЕС

Ирански хакери опитали да пробият сървърите на „Майкрософт”

6979
на 05.10.2019
Ирански хакери опитали да пробият сървърите на „Майкрософт”
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Иранци са се опитали да хакнат акаунтите на хиляди американци, за да повлияят на президентската кампания в страната. Твърдението е на „Майкрософт”, които засекли акцията на хакерите, съобщават световните агенции, цитирани от Нова телевизия.

препоръчано

От компанията от Сиатъл съобщиха, че иранските агенти атакували един определен кандидат за президент, но отказаха да го посочат.

Американски медии твърдят, че става дума за кампанията на Доналд Тръмп, когото иранците не искат на поста за още един мандат. Хакерите се опитали да пробият защитата на един от така наречените „облаци”. Това е сървър, който „Майкрософт” използва за имейлите на голям брой свои клиенти.

Те пробвали да добият достъп до 2 700 имейла и вероятно са успели в около 200 случая.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК