За предсрочни кметски избори в София на 12 май настояват протестиращи
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Оставка на кметицата на София иска протестен митинг пред Столичната община. Десетки хора с плакати негодуват срещу неизпълнените обещания на Йорданка Фандъкова, дадени преди местните избори.
"Протестът ни е под наслов "Десетте лъжи на кмета Фандъкова". Те са публикувани в брошура с обещания, но нито едно не е изпълнено вече половин мандат", обясни пред агенция ПИК Венци Тоцев от "Национален фронт за спасение на България".
Протестиращите искат оставката на Фандъкова и насрочване на предсрочни кметски избори в София паралелно с парламентарните на 12 май.
Неизпълнени са обещанията, че ще спре незаконното строителство и гетата ще бъдат изчистени, не е решен проблемът с бедомните кучета, нито са разкрити нови места в детските градини... Протестиращите смятат, че екипът на Фандъкова няма потенциал, защото в момента петима от районните кметове са клиенти на прокуратурата.


