ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Оставката на столичния кмет Йорданка Фандъкова поискаха от Националния фронт за спасение на България. Това стана, след като два пъти те излизаха на протест пред общината, обвинявайки управничката в безстопанственост.
Протестиращите настояват незабавно да бъде спряно даването на концесия на банята в Банкя за строеж на СПА център. „По този важен въпрос от местно и национално значение не е проведено обществено обсъждане. Будят подозрение прибързаните действия на кмета Фандъкова да внесе този доклад преди парламентарните избори“, коментираха от организацията. В средата на седмицата и общинските съветници от БСП настояха за същото. Жельо Бойчев от групата съветници на соцпартията разкри, че СПА центърът щял да бъде построен в парка на Банкя и чешмата с минерална вода щяла да бъде унищожена.
Кметът на район „Витоша“ и бивш общински съветник от ГЕРБ – Стойко Дуков, незабавно да бъде отстранен от длъжност, заради безстопанствено отношение към общинската собственост, поискаха от Националния фронт за спасение на България. Според тях в район „Витоша“ се давали под наем на общински обекти на цена 5 стотинки на квадратен метър. Фандъкова уточни, че е разпоредила проверка по случая.
Дуков се прочу с порностихотворенията си, които публикува в глобалната мрежа.


