BG EN

"Ислямска държава" обстрелва жилищни квартали на Мосул, най-малко 28 души са убити

Близък изток

"Ислямска държава" обстрелва жилищни квартали на Мосул, най-малко 28 души са убити

12175
на 27.11.2016
Ислямска държава обстрелва жилищни квартали на Мосул, най-малко 28 души са убити
Автор:   ПИК

50 човека са ранени, сред жертвите има жени и деца

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко 28 цивилни бяха убити при обстрел на жилищни квартали на северния иракски град Мосул от групировката "Ислямска държава", съобщава ТАСС, като се позова на ливанската телевизия "Ал Маядин". 50 човека са били ранени. Сред жертвите има жени и деца.

препоръчано

Иракските сили за сигурност провеждат в момента операция за отвоюване на Мосул - главния бастион на "Ислямска държава" в страната.

Край града бяха открити два масови гроба с телата на най-малко 18 язиди, предаде Ройтерс. Агенцията припомня, че джихадистите отвлякоха и убиха хиляди представители на това малцинство.

Вчера иракският парламент прие спорен закон за превръщане на подкрепяните от Иран шиитски милиции, които участват в борбата срещу сунитската групировка "Ислямска държава", статут на военна част.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК