BG EN

Испания няма намерение да се отказва от Каталуния

СВЕТЪТ ДНЕС

Испания няма намерение да се отказва от Каталуния

8883
на 20.05.2018
Испания няма намерение да се отказва от Каталуния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Премиерът на Испания Мариано Рахой планира централното правителство да продължи контрола над Каталуния, пише "Паис".

препоръчано

Новият лидер на Каталуния Ким Тора разкри кабинета в събота. В него влизат политици, които са в затвора и чакат процес или са избягали в чужбина заради опитите си да отделят Каталуния от Испания. Ходът на Тора се разглежда като провокация към правителството в Мадрид.

Преди Рахой обяви, че щом законно правителство поеме управлението на Каталуния, той ще отмени прекия контрол.

В съобщение в събота правителството обяви, че анализира новия кабинет, който трябва да бъде одобрен от Мадрид преди да поеме управлението, като се взема под внимание правният статут на някои предложени кандидати.

Рахой е разговарял с лидера на социалистите Педро Санчес и с председателя на "Сиудаданос" Алберт Ривера за каталунската ситуация.

Социалистите ще подкрепят всяко решение на правителството за блокиране формирането на каталунски кабинет, който включва членове в затвора или в изгнание, каза Санчес пред вестник La Razon.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Идват захлаждане и валежи (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК