Испания показа истинското си лице и е на четвъртфинал

Рио 2016

7876
на 16.08.2016

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Испания записа третата си поредна победа в група В на олимпийския баскетболен турнир и си гарантира място в четвъртфиналната фаза. Вицешампионите от Лондон 2012 спечелиха дербито с Аржентина с 92:73 и така си осигуриха второто място в крайното класиране, като същевременно с днешния успех изхвърлиха от надпреварата домакините от Бразилия.

В следващия етап съперник на първенците от ЕвроБаскет 2015 ще бъде Франция. Аржентинците ще разберат малко по-късно на коя позиция ще завършат, защото са пряко зависими от последния мач, който ще противопостави Литва и Хърватия. При успех на литовците „албиселесте“ ще са трети, а ако хърватите спечелят – ще се сринат до четвърто място.

Южноамериканците започнаха далеч по-добре, очевидно окрилени от сериозната подкрепа на феновете си и бързо нанизаха осем безответни точки. Актуалните европейски шампиони от Испания обаче не губиха време и бързо се съвзеха и след серия от 22-3 вече водеха с 22:11, а в края на първата част бяха напред с 25:15. Иберийците бяха по-добрият тим и през втората част, запазвайки лидерството, като междувременно Аржентина имаше сериозни проблеми след третото лично нарушение на Луис Скола. На почивката резултатът бе 48:35 в полза на „фуриите“.

Преднината на Испания надхвърли 20 точки малко след подновяването на двубоя – 59:38. „Гаучосите“ не се отказаха и свалиха изоставането си до 13 точки, а малко след това Хуан Карлос Наваро се опита да ги върне в мача с две технически нарушения и дисквалификация. След 30 минути дистанцията между двата тима отново бе двуцифрена и Испания водеше със 71:57. През последната част треньорът на Аржентина Серхио Ернандес символично извади от игра легендарните Ману Джинобили, Луис Скола и Андрес Ночиони, а испанската победа бе изразена с резултат от 92:73.

Руди Фернандес изигра страхотен мач за победителите и завърши с 23 точки, 7 борби и 2 асистенции. Пау Гасол се прибра в съблекалнята с „дабъл-дабъл“, изразяващ се в 19 точки и 13 борби, а Никола Миротич и Серхио Йуй вкараха по 10 точки.

Николо Лапровитола реализира 21 точки за Аржентина, а Ману Джинобили – 16.