ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Испанската полиция задържа днес мъж, свързан с опитa за убийство на бившия лидер на испанската консервативна Народна партия в Каталуния на 9 ноември, съобщи новинарският уебсайт El Confidencial, цитиран от Ройтерс.
Мъжът, испански гражданин, е бил под полицейско наблюдение няколко дни преди да бъде арестуван, съобщи El Confidencial, позовавайки се на източници, близки до разследването. Полицията проверява дали има връзки с чужбина. Полицията не е потвърдила информацията.
Алехо Видал-Куадрас беше прострелян в лицето на тротоар в богатия квартал Саламанка в центъра на Мадрид на 9 ноември в 13:30 часа. от въоръжен мъж с каска, който е избягал на мотор.
78-годишният консервативен политик оцеля след атаката, тъй като куршумът премина през челюстта му, но се съобщава, че все още е в болница.
Съдът за борба с тероризма отговаря за разследването на случая. Говорителят на съда не е коментирал публикацията.
Видал-Куадрас е бивш лидер на дясноцентристката Народна партия (НП) в Каталуния и основател на крайнодясната испанска партия "Вокс". Той също така е бил заместник-председател на Европейския парламент между 2009 г. и 2014 г.
Той е бил верен съюзник на Комитета на Националния съвет за съпротива на Иран, който обвини иранския режим за атаката.


