BG EN

Испанското правителство отхвърли призивите за посредник между Мадрид и Каталуния

СВЕТЪТ ДНЕС

Испанското правителство отхвърли призивите за посредник между Мадрид и Каталуния

8051
на 03.10.2017
Испанското правителство отхвърли призивите за посредник между Мадрид и Каталуния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Правителството на Испания отхвърли призивите за избиране на посредник между Мадрид и правителството на Каталония във връзка с избухналата заради референдума за независимост на областта криза, предаде Politico, цитиран от Фокус. 

препоръчано

Испанският министър по европейските въпроси Хорхе Толедо заяви, че никоя трета страна-посредник няма да бъде приемлива за Мадрид и че диалогът трябва да бъде двустранен. 
„Не може да се противопоставяте на закона. Може да сте против него, но не може да не му се подчинявате“, посочи министърът.

Коментарът му е по-нататъшен знак на нежеланието на Мадрид да предостави отстъпки пред каталонските сепаратисти заради сблъсъците в неделя по време на референдума, за които той обвинява регионалното правителство.

По-рано Европейската комисия призова към това „всички по-важни играчи да се придвижат бързо от конфронтация към диалог“. Председателят на Европейския съвет Доналд Туск призова „към откриването на начини за избягване на по-нататъшна ескалация и употреба на сила“. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 127
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК