ИСТОРИЧЕСКИ ТРИУМФ: Хебър (Пазарджик) завоюва първа шампионска титла във волейбола

Топ новина

4845
на 15.04.2021

"Хебър" завоюва историческа първа шампионска титла! Тимът, воден от Александър Попов, победи "Нефтохимик" с 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:14) в третата среща от  финалите, играна в Бургас.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Тимът на "Нефтохимик" поведе с 12:6 в първата част, Хебър успя да намали изоставането си на 19:23, но домакините стигнаха до точка за гейма, сбъркан сервис и атака в аут на Карягин доведоха до 24:21. След атака на Брадли Гънтър в аут бургазлии взеха първия гейм.

Втората част започна равностойно. Тимът, воден от Александър Попов, успя да се откъсне в резултата при 19:12, поддържайки разликата, което им позволи да изравнят геймовете 1:1 след 25:18.

Третият гейм започна с игра точка за точка до 3:3, но след това гостите от Пазарджик поведоха с 8:3. "Нефтохимик" намали разликата на три точки при 15:18, но "тигрите" не изпуснаха инициативата и затвориха частта с 25:20.

В четвъртия гейм "Хебър" вече виждаше шампионската титла и заигра още по-агресивно, което доведе до 10 точки разлика при 23:13. Тимът на Александър Попов успя да вземе гейма с 25:14, с което затвори мача с 3:1 и си осигури златните медали от тазгодишното издание на Суперлигата.

Най-резултатен в двубоя бе Брадли Гънтър с 22 точки, а Тодор Алексиев и Александър Ляфтов добавиха по 14 точки за успеха на "тигрите". За бургазлии най-много точки отбеляза Жани Желязков, който завърши мача с 15, а Денис Карягин остана с 14.

Мача в зала "Младост" заедно изгледаха кметът на Бургас Димитър Николов, кметът на Пазарджик Тодор Попов, президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев и председателят на Национална волейболна лига Атанас Гаров.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите
СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса! Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО) СУПЕР ИНТРИГА! Радостин Василев шокира: "Синът на Теменужка Петкова е енергиен бос и медиатор между жената и дъщерята на Нотариуса!" Депутатката от ГЕРБ: Лъжи! Ще се видим в съда (ВИДЕО)