10691
на 20.08.2018
ИСТОРИЧЕСКО! Златен Мастърс за Джокович след триумф над Федерер

Новак Джокович триумфира в Синсинати и така стана първият тенисист в историята, който печели титлите от всички девет Мастърса. Серията "Мастърс 1000" се провежда от 1990 г., а сърбинът вече може да добави към многобройните си успех и т. нар. "Златен Мастърс".

На финала бившият номер 1 в света победи с 6:4, 6:4 седемкратния шампион Роджър Федерер.

Сърбинът поведе в резултата срещу швейцареца, след като спечели подаването му в седмия гейм на първия сет.

В самото начало на втората част съперниците размениха по един пробив, но Маестрото отново загуби сервиса си в седмия гейм и Джокович пак взе аванс с 4:3, спечелвайки титлата при първия си мачбол след 85 минути игра.

Федерер допусна 39 непредизвикани грешки.

Новак Джокович вече има 24 победи в общо 46 мача срещу швейцареца и 12 успеха в 18 срещи за титли с един от най-големите си противници на корта. Преди финала в Синсинати Федерер не беше допускал пробив в 46 поредни гейма при свой начален удар.

След триумфа с титлата Джокович подари ракетата си на запалянко от трибуните и каза на Роджър Федерер: "Благодаря ти, че ме остави да спечеля един път в Синсинати".

Три от петте загубени финала на Джокович в Синсинати са от Федерер.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)