ИСТОРИЧЕСКО: Ботев Пловдив триумфира с бронзовите медали за първи път от 27 години, собственикът нахлу на терена от радост (ВИДЕО)

Топ новина

7144
на 23.05.2022

ПИК с нов канал в Телеграм

Ботев Пловдив победи Славия с 2:1 в последния мач от плейофната фаза и триумфира с бронза след като същото време Левски загуби от Лудогорец.

Кристиан Добрев вкара първото попадение в мача, но попадението бе отменено заради засада след консултация с ВАР.

Трите попадения паднаха през втората част. В 53-ата минута Джак Лейн успя да надбяга Емил Виячки и разстреля Светослав Вуцов за 1:0.

В 66-ата удар на Неделев беше блокиран, но след Николай Минков не прости на гостите за 2:0.

Дебютиращия талант Валентин Петров вкара почетното попадение за Славия в 85-ата минута на двубоя.

Фенове и футболисти на “жълто-черните“ изчакаха няколко минути преди да изригнат, за да завърши мача на “Герена“, в който Левски загуби от Лудогорец и с това подпечата медалите на пловдивчани.

На терена слезе и собственикът Антон Зингаревич, който поздрави отбора, пише "ПловдивНюз".

След този триумф за Ботев Пловдив предстои най- голямата битка. Идната седмица срещу Берое за място в Европа.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 октомври - Овните да не обещават заем на роднини, неприятели вредят на Козирозите с интриги и клевети САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 21 октомври - Овните да не обещават заем на роднини, неприятели вредят на Козирозите с интриги и клевети
Политолог пред ПИК TV: Отвращението към изборите е заложено преди четири години, когато Радев излезе с вдигнат юмрук (ВИДЕО) Политолог пред ПИК TV: Отвращението към изборите е заложено преди четири години, когато Радев излезе с вдигнат юмрук (ВИДЕО)