BG EN

Италия започна разследване срещу израелския министър на вътрешната сигурност

СВЕТЪТ ДНЕС

Италия започна разследване срещу израелския министър на вътрешната сигурност

5988
преди 4 часа
Италия започна разследване срещу израелския министър на вътрешната сигурност
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Италианските власти започнаха разследване срещу израелския министър на вътрешната сигурност Итамар Бен-Гвир във връзка с отношението към активистите от флотилията с хуманитарна помощ за Газа в средата на май, предаде ДПА.

препоръчано

Прокуратурата в Рим съобщи късно снощи, че срещу Бен-Гвир се води разследване, фокусирано върху обвиненията в изтезания и незаконно лишаване от свобода на активисти, участвали във флотилията за Газа. Израелските власти са били помолени да окажат съдействие в разследването.

Израел пресрещна в средата на май в международни води близо до Кипър флотилия от над 50 лодки, пътуващи към Газа.

Над 400 активисти, сред тях и италиански граждани, се опитаха да пробият морската блокада на ивицата Газа. Израелското външно министерство охарактеризира мисията като пиар ход в полза на палестинското ислямистко движение „Хамас“, пише БТА.

Видеозапис, разпространен от Бен-Гвир, показващ задържани в унизителна поза активисти от флотилията за Газа, предизвика впоследствие широко международно възмущение.

„Земята на ботуша се превърна в земята на джапанките“, написа Бен-Гвир в социалната платформа Екс по повод започналото от Италия разследване срещу него.

Френският прокурор за борба с тероризма също започна разследване за предполагаеми изтезания и военни престъпления във връзка с противоречивото отношение на Израел към активистите. Израел отрича обвиненията за физическо и сексуално насилие.

Париж вече наложи забрана за влизане на Бен-Гвир във Франция. Израелският външен министър Гидеон Саар и премиерът Бенямин Нетаняху осъдиха поведението на Бен-Гвир.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Йотова насмете Божо Божанов: Не сме се събрали на маса. Хайде малко повече уважение (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК