BG EN

Италия затвори пристанищата за кораби с мигранти

Европа

Италия затвори пристанищата за кораби с мигранти

13739
на 19.03.2019
Италия затвори пристанищата за кораби с мигранти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Италианският вицепремиер и министър на вътрешните работи Матео Салвини отправи ново предупреждение към хуманитарните организации, които спасяват мигранти край бреговете на Либия и искат да ги транспортират до страната му, предаде Франс прес. 

Агенцията отбелязва, че това е станало в момент, когато италиански кораб е качил на борда си близо 50 мигранти край бреговете на Либия и иска да ги остави в Италия.

"(Италианските) пристанища бяха и остават ЗАТВОРЕНИ", написа лаконично в Туитър Салвини, който е лидер на крайнодясната партия "Лига".

Италианското министерство на вътрешните работи публикува директива, в която признава, че помагането на хора, чийто живот е в опасност, е приоритет, но заплашва със санкции онези, коитонарушават международните, европейските и националните правила при спасителните операции. 
Вчера хуманитарният кораб, плаващ под италиански флаг, "Маре Йонио" ("Йонийско море") качи на борда си 49 мигранти край бреговете на Либия въпреки присъствието в зоната на либийската брегова охрана. Корабът се е насочил към южния италиански остров Лампедуза - "най-сигурното пристанище", според хуманитарни организации, в обстановка на влошаващи се метеорологични условия.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК