Италия попари Швеция в последните минути и е на 1/8 финал

ЕВРО 2016

5598
на 17.06.2016

"Скуадра адзура" победи с 1:0 Златан Ибрахимович и компания

Отборът на Италия победи много трудно Швеция с 1:0 в Тулуза във втори мач на двата тима от предварителна група Е на Евро 2016. Страхотно попадение на Едер в 88-ата минута донесе втората поредна победа на "адзурите", която класира тима на осминафинал преди още преди срещата с Ейре. Бразилецът с италиански паспорт получи топката с глава от Дзадза, след което проби през трима защитници и вкара топката в долния ляв ъгъл на Исаксон. Играчите на Антонио Конте вече имат шест точки, докато Златан Ибрахимович и компания останаха само с една преди последната си среща с Белгия. Интересното е, че във втори пореден мач суперзвездата и съотборниците му от Швеция нямат точен удар в противниковата врата.

Скандинавците имаха предимство през първата част във владеенето на топката, но липсваха чисти положения и опасни удари.

Второто полувреме започна по-активно. Шведите искаха картон за Киелини, които повали Гуидети след сблъсък без топка, но такъв не последва.

Грациано Пеле стреля над гредата от добра позиция в 49-ата минута. В 60-ата минута Симоне Дзадза замени Пеле.

В 72-ата минута Ибра пропусна на празна врата от един метър, но за негова радост бе в засада и дори да се беше разписал нямаше да има гол.

В 81-ата минута Марко Пароло начели горната греда над Исаксон след изстрел с глава. Халфът на Лацио засече много добре центриране на Джакерини, но нямаше шанс да прати топката в мрежата.

Бразилецът Едер изригна в 88-ата минута и прати Италия на осминафинал. Нападателят на Интер получи топката от Дзадза, който му я свали с глава, след което проби през центъра на защитата на Швеция. Бившият играч на Сампдория преодоля първо един футболист на скорост, а след това и втори играч на скандинавците с хубав финт, след което с отлично изпълнение не остави шансове на Исаксон за 1:0.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)