BG EN

Йотова: До средата на 2016 трябва да е факт промяната в Дъблинското споразумение

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Йотова: До средата на 2016 трябва да е факт промяната в Дъблинското споразумение

3625
на 10.12.2015
Йотова: До средата на 2016 трябва да е факт промяната в Дъблинското споразумение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

До средата на 2016 трябва да е факт и промяната в Дъблинското споразумение за бежанците. Това каза пред журналисти в Брюксел Илияна Йотова, евродепутат от Групата на Прогресивния алианс на социалистите и демократите в Европейския парламент, предаде „Фокус”.

препоръчано

„Това е едно споразумение, което вече е неработещо и по отношение на миграция и убежища вече не е актуално, и няма как да действа. Дъблинското споразумение няма кака да работи сега, когато говорим за преразпределение на бежанци. Основната клауза на Дъблинското споразумение е мигрантите да остават в страната, която първа ги е приела, и да нямат право да се местят от едно място на друго.

С всички тези механизми, които в момента се подготвят, тази постановка се обезсмисля. За какво Дъблинско споразумение говорим при положение, че всеки ден между 1200-1300 човека приема България? В крайна сметка по силата на временното разпределение те трябва да останат при нас“, каза още Илияна Йотова.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 11
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК