BG EN

Какви грешки правим, когато пишем темата на имейл

Джаджи

Какви грешки правим, когато пишем темата на имейл

9699
на 28.01.2015
Какви грешки правим, когато пишем темата на имейл
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Независимо дали кандидатствате за работа или общувате с колеги, темата на вашия имейл е един от най-добрите инструменти, които имате за да грабнете вниманието на получателя.

препоръчано

 

Вашите колеги и фирмите, които набират персонал обикновено получават много имейли всеки ден и ако темата не е достатъчно добра, те могат да прескочат съобщението ви. Така че, ако не искате това да се случи с ваш имей, вижте съветите на Business Insider.

 

Oт медията са съставили списък с 6 грешки, които хората правят при формулиране темата на имейл. Разгледайте го, за да не ги правите и вие. Кликнете тук, за да видите какво трябва да знаете когато пращате имейли от мобилни джаджи? А ако искате да изпратите анонимен имейл кликнете тук за да научите три начина, по който може да изпратите анонимен имейл.

 

Това е една от най-големите грешки, които можете да направите. Темата е най-важната част от имейла, тъй като тя често определя това дали той ще бъде отворен или не и как получателят ще отговори. Ако изпратите имейл без тема, той вероятно ще се загуби или веднага ще подразни получателя, защото ще е принуден да отвори електронната поща, за да разбере за какво става дума.

 

50% от имейлите вече се четат на мобилни телефони. Ако напишете повече от шест до осем думи и не поставите най-важните думи в началото, получателят може да загуби интерес към вашето съобщение още от самото начало.

 

Темата на писмото трябва да описва точно онова, за което се говори в имейла, за да може получателят да му даде приоритетно значение без да се налага да го отваря. Например, ако напишете "Имате ли секунда?" това е твърде неясно тъй като читателят ще трябва да отвори имейла, за да разбере онова, което искате. Запомнете, че читателят не трябва да прави предположения и да отгатва за какво става въпрос в имейла ви. Темата трябва да е конкретна, ясна и да съдържа логически ключови думи.

 

Тъй като сте ограничени в дължината на темата, не използвайте излишни думи като "здравей", "Приятно ми е" и "благодаря", които лесно могат да бъдат включени в тялото на имейла.  

 

Ако пишете само с главни букви определено ще привлечете вниманието към имейла си, но по неправилния начин. Това е цифров еквивалент на викане, а вашата работа е да направите четенето на имейла толкова лесно, колкото е възможно и да не създавате чувство на тревожност у получателя.

 

Ако започнете мисъл или въпрос в темата и ги завършите в основния текст на имейла, ще принудите получателя да отваря електронната поща. Това е досадно, и ако държите да уважите човека към когото е адресирано съобщението ви, не правете тази грешка.

Източник: digital.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте ексклузивния топ хороскоп на Алена за 26 ноември - ето с какви изненади ще се сблъскат зодиите днес САМО В ПИК: Вижте ексклузивния топ хороскоп на Алена за 26 ноември - ето с какви изненади ще се сблъскат зодиите днес
ПИК TV x
Криминалният психолог Росен Йорданов с ЕКСКЛУЗИВЕН КОМЕНТАР ПРЕД ПИК TV: Шмекерите Петков и Василев отдавна са скъсали с реалността (ВИДЕО) Криминалният психолог Росен Йорданов с ЕКСКЛУЗИВЕН КОМЕНТАР ПРЕД ПИК TV: Шмекерите Петков и Василев отдавна са скъсали с реалността (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК