BG EN

Какво ще се случи с банковите кредити и лихвите

Икономика

Какво ще се случи с банковите кредити и лихвите

13501
на 14.11.2022
Какво ще се случи с банковите кредити и лихвите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Темата за кредитите, лихвите и банковите такси коментираха кредитният консултант Иво Димитров и финансовият анализатор и икономист Преслав Райков пред Нова нюз.

препоръчано

Лихвите няма да се покачат правопопорционално с тези в Европа , каза Райков.

Лихвите по съществуващите кредити ще се повишат, но това няма пряка връзка с EURIBOR, уточни Димитров.

Лихвеният процент на новите кредити от началото на следващата година ще се повиши, но към днешна дата този по старите ипотечни кредити не е скочил, обясни Димитров. 

Райков предупреди, че потребителите трябва да бъдат внимателни, да не живеят на ръба на кредитоспособността и платежоспособността си, както и да търсят нови възможности за увеличение на доходите си.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Журналистът Валери Тодоров удари рамо на Радев за ветото върху санкциите срещу руския патриарх: Няма да има справедлив мир в Украйна (ВИДЕО)
ново
Днес: 113
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК