BG EN

Калин Георгиев: Радко Отвертката е помагал, не е унищожавал информация

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Калин Георгиев: Радко Отвертката е помагал, не е унищожавал информация

13083
на 17.04.2013
Калин Георгиев: Радко Отвертката е помагал, не е унищожавал информация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Няма изтрити СРС-та, всичко е архивирано. Служителят от СДОТО е опитвал да възстанови аварирала техника, а не да саботира проверка". Това казва в интервю за "24 часа" главният секретар на МВР Калин Георгиев.

препоръчано

Според него, Радко Отвертката е дошъл да помага, за да се съхрани информацията, а не тя да бъде унищожена. Георгиев твърди още, че данните не са изгубени, а са предадени на прокуратурата.

„В хода на разговора разбрах, че в никакъв случай не става дума за саботиране на прокурорската проверка, а за опити да се възстанови аварирала техника, която е работила по делото с изключително сериозен обществен резонанс. Информацията не е изтрита, тя е архивирана в пълния й обем и е на разположение на органите на прокуратурата“, каза той за обвинението срещу Радко Димитров, че е манипулирал подслушващата техника и е трил записи.

„Служителят, който прави опит да възстанови техниката, е дипломиран инженер. Притежава международни сертификати за работа с подобна специална апаратура и отвертката далеч не е единственият му инструмент“, твърди Георгиев.

„Познавайки директора на СДОТО Сергей Кацаров, не мисля, че той би излъгал органите на прокуратурата, че техниката не може да записва глас", казва още Калин Георгиев.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за фаталния петък на юни: Девата е омърлушена, Ракът да зарадва партньора си със секс, тудно пътуване и любов за Везните САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за фаталния петък на юни: Девата е омърлушена, Ракът да зарадва партньора си със секс, тудно пътуване и любов за Везните
ПИК TV x
ПИК TV! Иван Таков за оттеглянето на Ваня Григорова: Дълбоко се съмнявам, че причината за напускането й е Стоян Братоев (ВИДЕО) ПИК TV! Иван Таков за оттеглянето на Ваня Григорова: Дълбоко се съмнявам, че причината за напускането й е Стоян Братоев (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента