ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Да започнат преговори по подписването на социална спогодба между България и САЩ, е поискал вицепремиерът Ивайло Калфин от американската посланичка Марси Рийс, съобщиха от социалното министерство.
Спогодбата трябва да предвиди как стажът, натрупан в България, да се признава за пенсия в САЩ и обратното, обясниха експерти. България се опитва да започне преговори по спогодбата от 2010 г. Тя е важна заради големия брой български емигранти в САЩ, казаха от социалното министерство.
“Забавянето на подобно споразумение, съчетано с наличието на визов режим, не са в духа на партньорските отношения между двете страни”, обяснил Калфин на посланика на САЩ.
Как България смята да интегрира бежанците, пък питала посланик Рийс, обявиха от ведомството на Калфин. Тя се интересувала и от борбата на българските власти с трафика на хора.


