BG EN

Каназирева разследва защо пресъхва река Въча

Региони

Каназирева разследва защо пресъхва река Въча

13819
на 25.11.2019
Каназирева разследва защо пресъхва река Въча
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Областният управител на Пловдив Дани Каназирева свика днес спешно заседание заради обезводняването на река Въча в участъка след ВЕЦ „Въча I“ и съществуващата опасност от унищожаване на водната екосистема, в т. ч. популацията на риба.

препоръчано

С Каназирева ще се срещнат представители на Министерство на околната среда и водите, НЕК ЕАД, НЕК ЕАД – Предприятие „ВЕЦ”- Пловдив, Напоителни системи клон Марица, Басейнова дирекция „Източнобеломорски район“– Пловдив, Сдружение риболовен клуб „Балканка“, Риболовно сдружение с нестопанска цел „Олимпик 2002“ – Пловдив и Атанас Калчев – кмет на Община Кричим. 

Целта е да се координира дейността на отговорните институции по установяване на причините за обезводняване на участъка, предприемане на конкретни мерки и действия за обезпечаване на необходимия воден отток, и недопускане на екологични щети.

След приключване на срещата, ще бъдат оповестени набелязаните мерки.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Какво се случва в Брюксел и Париж? (ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК