"Канарите" ликуват, Тошко Неделев "превъртя играта"

23920
на 04.12.2018
Канарите ликуват, Тошко Неделев превъртя играта

Ботев победи Локомотив с 2:0 на "Лаута" в пловдивското дерби от 18-ия кръг на Първа лига.

Головете за "канарчетата" отбелязаха защитникът Кристиан Димитров с глава и звездата им Тодор Неделев, прехвърлил вратаря на съперника с удар от центъра на терена.

Още след началния съдийски сигнал феновете на Локомотив (Пд) обсипаха с димки и бомбички полето на съперника и реферът Владимир Вълков спря играта, докато обстановката се успокои.

В 4-ата минута при атака на Ботев Лъчезар Балтанов стреля мощно от 20 метра, но Мартин Луков изби топката.

Две минути по-късно Тодор Неделев центрира в наказателно поле на "смърфовете", Радослав Терзиев върна топката опасно, но бранителите на противника изчистиха коженото кълбо.

Домакините организираха опасно атака в 15-ата минута, при която Анте Аралица излезе сам срещу Даниел Кайзер, но арбитърът отсъди, че е в положение на засада. "Черно-белите" протестираха с мотива, че Димитър Пиргов покрива техния играч.

В 23-ата минута Анте Аралица преодоля трима футболисти на "канарите", но стреля в тялото на Даниел Кайзер от удобна позиция.

Четири минути по-късно Аралица подаде на съотборника си Валим Посинкович, който вкара гол във вратата на съперника. Реферът Владимир Вълков обаче отмени попадението, тъй като футболистът на "смърфовете" бе в положение на засада, акцентира спортното издание "Гол".

В 37-ата минута Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар, но Мартин Луков изби коженото кълбо. Минута преди края на първото полувреме Джонатан Перейра центрира, топката срещна ръката на Абделхаким Буна и футболистите на Ботев поискаха дузпа. Съдията Владимир Вълков прецени, че играчът на Локомотив не е действал с умисъл и не отсъди най-тежкото нарушение във футбола.

"Канарчетата" започнаха по-активно второто полувреме и поведоха в резултата. В 48-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер и съотборникът му Кристиян Димитров с глава се разписа за 0:1.

Четири минути по-късно Серкан Юсеин излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Локомотивци реагираха и се хвърлиха в атаки. В 55-ата минута Валим Посинкович  подаде с пета на Анте Аралица, който обаче се забави с топката и Джонатан Перейра неутрализира опасността.

В 61-ата минута влезлият на смяна Бирсент Карагарен отправи неточен удар към вратата на съперника. След четири минути Антонио Вутов намери Лъчезар Балтанов, който отправи коварен удар, но топката излезе в аут.

Минута по-късно Тодор Неделев отбеляза второто попадение за Ботев, прехвърляйки вратаря на противника от центъра на терена за 0:2. В радостта си звездата на "жълто-черните" съблече фланелката си и получи жълт картон.

В 75-ата минута Мартин Луков изчисти топката в тялото на Стивън Петков и за негов късмет кълбото не влезе във вратата му. При ответната атака на "смърфовете" Бирсент Карагарен стреля, но Даниел Кайзер запази вратата си. В 78-ата минута Димитър Илиев стреля с глава, но неточно. Осем минути по-късно съотборникът му Валим Посинкович пробва късмета си, но не улучи вратата.

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 0:2

Голмайстори: 0:1 Кристиан Димитров (48), 0:2 Тодор Неделев (67)

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Стивън Езе, Асен Георгиев (59-Бирсент Карагерен), Димитър Везалов, Игор Банович (70-Елитон Жуниор), Парвиз Умарбаев (32-Янко Ангелов), Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Анте Аралица, Димитър Илиев

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Радослав Терзиев, Тодор Неделев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (84-Васил Шопов), Антонио Вутов (89-Кристиан Добрев), Густаво Афонсо (71-Стивън Петков)

Главен съдия: Владимир Вълков
Стадион: "Локомотив", 6000 зрители