BG EN

Карадайъ и Ердоган са обсъдили как Турция може да помогне на България в газовата криза

Политика

Карадайъ и Ердоган са обсъдили как Турция може да помогне на България в газовата криза

10635
на 02.08.2022
Карадайъ и Ердоган са обсъдили как Турция може да помогне на България в газовата криза
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ключова среща с президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган проведе лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ. В нея участваха външният министър на Турция Мевлют Чавушоглу и зам.-председателят на ДПС Ахмед Ахмедов. Карадайъ и Ахмедов са на посещение в южната ни съседка.

препоръчано

Мустафа Карадайъ подчерта, че в България предстоят избори през октомври. В понеделник президентът Румен Радев насрочи парламентарния вот за 2 октомври 2022 г.

"Изборите ще отминат, но тежката зима ще дойде", каза Мустафа Карадайъ на президента Ердоган.

По време на разговора между Ердоган и Карадайъ бе поставен въпросът как в тези трудни и тежки времена Турция може да бъде полезна на България.

свързани новини

Двамата разговаряха още за отношенията между България и Турция в контекста на енергетиката и природния газ.

Лидерът на ДПС Мутафа Карадайъ и зам.-председателят на Движението Ахмед Ахмедов имаха поредица от срещи.

В неделя Карадайъ и Ахмедов бяха на погребението на майката на Фаик Йозтрак, зам.-председател и говорител на Републиканската народна партия (СНР) в Турция. Лидерът на ДПС положи венец от името на Движението.

Карадайъ разговаря още с председателя на Републиканската народна партия (СНР) в Турция Кемал Кълъчдароглу, както и с кмета на голяма община Анкара Мансур Яваш.

Мустафа Карадайъ и Ахмед Ахмедов проведоха в понеделник и голяма среща с български граждани в Турция във връзка с предстоящите предсрочни парламентарни избори. В нея участваха представителите на ДПС за район Тракия - Гюнер Четин, за район Мармара - Лютви Йозгюр, за район Бурса - Танер Чауш, за район Измир - Исмаил Ватансевер, и за район Истанбул - Фахри Ватансевер. На срещата присъстваха над 100 симпатизанти на ДПС.

Председателят на ДПС Мустафа Карадайъ благодари на членовете и симпатизантите на ДПС, които подкрепиха партията на всички избори през 2021 г.

Лидерът напомни, че още преди месеци на вечеря-ифтар в Истанбул предупреди, че България е пред предсрочни избори, тъй като се управлява от най-слабото и некомпетентно правителство в демократичната история на страната ни. "Нека мине Байрамът и да се готвим за избори, те рано или късно ще се случат, заяви тогава Карадайъ. И ето, че президентът издаде указ за предсрочни парламентарни избори на 2 октомври. Вече се случи", каза сега председателят на ДПС.

"Геополитически преминаваме през трудни времена. Вече бившето правителство направи много грешки. Особено в сферата на газа и енергетиката. А повечето решения на тези проблеми минават през Турция", допълни още Мустафа Карадайъ.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 49
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК