BG EN

Кардиолози създадоха "лепенка" за увредено сърце след инфаркт

Америка

Кардиолози създадоха "лепенка" за увредено сърце след инфаркт

14049
на 02.11.2020
Кардиолози създадоха лепенка за увредено сърце след инфаркт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кардиолози от САЩ са измислили уникална "лепенка" за увредено сърце след прекаран инфаркт. Разработката е представена в издание на Американското дружество на химиците.

препоръчано

Инфарктът на миокарда е свързан с редица неприятни последствия. Запушването на артериите води до развитие на кислородна недостатъчност и смърт на сърдечните клетки, както и до увреждане на кръвоносните съдове и възпалителни реакции.

Авторите на разработката са успели да намерят изход от тази неприятна ситуация, създавайки уникален пластир - "мазилка", състояща се от малки изкуствени кръвоносни съдове и покрита с фибринов гел.

Новаторската "лепенка" е тествана при плъхове и прасета. Направените тестове са показали, че имплантираните нови кръвоносни съдове нарастват бързо, а сърдечният мускул се възстановява за много кратко време.

Специалистите предвиждат в бъдеще пластирът да бъде тестван и върху хора.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 14
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК