BG EN

Карлос Контрера гневно: Родилните мъки на ротацията ще счупят държавата. И въпреки това Борисов крепи тези либерал екстремисти от ППДБ на власт

Епицентър

Карлос Контрера гневно: Родилните мъки на ротацията ще счупят държавата. И въпреки това Борисов крепи тези либерал екстремисти от ППДБ на власт

58598
на 06.02.2024
Карлос Контрера гневно: Родилните мъки на ротацията ще счупят държавата. И въпреки това Борисов крепи тези либерал екстремисти от ППДБ на власт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Родилните мъки на ротацията ще счупят държавата. Очевидно апетитът на ППДБ за власт е несъразмерно голям спрямо парламентарната им тежест. Момчетата, които искат да лапнат слънцето.

препоръчано

Така започва коментар в социалната мрежа на общинският съветник от ВМРО Карлос Контрера.

"Цялата държава, общинския съвет в София, цели сектори са заложници на сглобката. Чудно защо ГЕРБ не свалят това омразно правителство? След всички скандали и провали на кабинета Денков е нелогично от политическа гледна точка да крепиш тази власт. Още нямат споразумение за управление и политики. И въпреки това ГЕРБ седят и крепят ППДБ. Защо?", пита Контрера.

Той отбелязва, че в същото време на местно ниво в София ГЕРБ се позиционира като опозиция - вероятно на кмета на "Продължаваме промяната" - Васил Терзиев.

"Този дуализъм и полушизофренно поведение е странно. Значи държавата могат да управляват заедно, но са опозиция на "Промяната", чийто кмет лично Борисов подкрепи на балотажа и не спира да изтъква, че го избрали с гласове и на ГЕРБ. Няма логика. Никаква логика.

Паралелно с това най-вредната за мен фигура в кабинета Денков - Асен Василев, пак я гласят за министър на финансите и евентуален вицепремиер. Парадокс.

И все пак защо ГЕРБ не свалят, не оттеглят подкрепата си за ППДБ, сглобката, некоалицията? Кой и как държи тази подкрепа? Толкова ли е голям страхът от Посолството и защо?

Разни говорящи глави - именувани анализатори, казват, че по-добро нямало. Е, как да няма? Очевиден е сривът на ПП и ДБ в електорален план след всичките простотии, които сътвориха. И въпреки това Борисов крепи тези либерал екстремисти на власт, дал им е цялата власт и колкото да му се катерят по главата, седи и трае. Интересно защо? Между другото - става съучастник в поразиите им. До кога?", изригна Контрера.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 7
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК