ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мексиканският телекомуникационен магнат Карлос Слим Хелу е близо до това да си върне титлата на най-богат човек в света от основателя на Microsoft Бил Гейтс.
През май 2013 г. Гейтс свали Слим от първото място, след като мексиканецът го бе заел през 2010 г. В петък състоянието на Слим в възлизало на 78.5 млрд. долара според Forbes, или съвсем малко по-малко от това на Гейтс, което се оценява на 78.9 млрд. долара.
Акциите на телекома на Слим América Móvil поскъпнаха рязко както в САЩ, така и в Мексико, след изненадващото решение на компанията да продаде част от активите си, за да се съобрази с новите антимонополни закони в сферата на телекомуникациите в Мексико.
Цената им скочи с 10% на Нюйоркската фондова борса в деня след изявлението. В момента компанията на Слим контролира 70% от мобилния пазар в Мексико и 80% от фиксираните телефонни линии.


