ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Децата, пътуващи без обезопасителни седалки, все по-често са жертви на катастрофи.
Нараства броят на убитите и ранените при катастрофи деца, които са пътували в автомобилите, без да ползват специалните седалки. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.
От утре на територията на цялата страна започва полицейска акция "Безопасност в автомобил и на велосипед", като контролът ще продължи един месец.
Според данни на пътната полиция за първите 8 месеца на годината загиналите велосипедисти са 18, а ранените - 370. Обезпокоителен е фактът, че се увеличава броят на ранените и загиналите деца, пътуващи в превозните средства на своите родители или близки, поради това, че не се използват обезопасителни системи. За първите 8 месеца на 2014 г. са загинали 15 деца, а 329 са ранени.
ГД "Охранителна полиция" настоятелно препоръчва на всички участници в движението да спазват разпоредбите на Закона за движението по пътищата. Превозващите деца да използват обезопасителни системи, с които моторното превозно средство е оборудвано, или детски обезопасителни седалки, а велосипедистите да спазват правилата за движение и да използват светлоотразителни жилетки в законово установените случаи.


