BG EN

Катар купи хотела на Фелини в Рим

СВЕТЪТ ДНЕС

Катар купи хотела на Фелини в Рим

4444
на 18.09.2015
Катар купи хотела на Фелини в Рим
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Katara Hospitality обяви, че е придобила срещу 222 млн. евро престижния римски хотел Excelsior, известен още като любимо място за купони на митичния режисьор Федерико Фелини.

препоръчано

Продавач е международната верига Starwood. Арабите вече притежават във Вечния град луксозните Intercontinental De La Ville и Grand Hotel Saint Regis, пише "Монитор".

Еxcelsior е открит през далечната 1906 г.,Той е първата римска странноприемница, построена по модела на тогавашните големи парижки и северноевропейски хотели. Става световно прочут за изключително бързо време и в него започват да отсядат короновани глави, президенти, звезди на изкуството.

По време на Втората световна война в хотела се настанява щабът на германското командване в Рим. В началото на шейсетте години в Exselsior нощува първата двойка на САЩ - Джон и Жаклин Кенеди. В хотела Фелини върти част от легендарната си лента „Сладък живот”, като за някои сцени построява в киностудията „Чинечита” точно копие на помещения от хотела.

Но освен в Рим, Катар вече е с трайно присъствие в туристическото бижу на Италия - курортната ивица Коста Смералда на о. Сардиния, където е собственик на най-луксозните хотели, заведения и яхтклубове. Държавата от Залива притежава още баровските хотели Exselsior Gallia в Милано и Four Seasons във Флоренция.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК