КАТО ФИЛМ НА УЖАСИТЕ: Серийният психопат, който избива котки в Бургас, остави послание - откриха нов труп с панделки и...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Втора седмица в Бургас вилнее сериен убиец, който избива бездомните котки в квартал "Славейков". Само за няколко дни над 30 трупа шокираха бургазлии, а полицията е на крак в издирване на мистериозния психопат.
Появиха се и нови подробности за мъчителния начин, с който убиецът затрива обгрижваните от жителите на квартала животни. На лапичката си една от котките имала панделка със сладкиш с формата на сърце и надпис на баварски диалект, на който пишело "Забава на поляната".
"Много ме притесни този труп, който намерих, защото вече е очевидно, че става дума за човешка намеса. Трупът на котето беше на междублокова поляна", заяви пред БГНЕС Петя, жител на комплекс "Славейков".
От полицията преди дни призоваха гражданите, ако открият мъртва котка, да я предадат в полиетиленов чувал във Второ РУП. Там вече тече разследване за масовото избиване на животинките. Труповете на жертвите на неизвестния все още садист се изпращат за аутопсия в Стара Загора.
"Все още продължават процесуално-следствените действия по установяване самоличността на извършителите на действията по отнемане живота на въпросните котки, като се опитва да се установи и средството с което всъщност те се тровят. Твърде вероятно е да се касае за отрова за плъхове", коментира масовото убийство говорителят на ОД на МВР в Бургас Цветелина Рандева.
По случая е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител. Жители на комплекса обаче обмислят монтиране на видеокамери и дори нощен патрул за да установят нощния изверг.



